Gençler için siber güvenlik konusunda önemli eğitim

21

Siber güvenlik ile birlikte veri koruma hizmetlerinin alanı içerisinde teknolojik çözümler sunmaya devam eden Platin Bilişim pandemiyle alakalı dönemde sosyal sorumluluk projelerine aralıksız olarak devam etmekte. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nden dolayı İELEV Okullarında öğrenim gören ortaokul öğrencileriyle online bir şekilde bir araya gelmiş olan Platin Bilişim şirketinin Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Pınar Bamyacı, internet üzerinde güvende kalabilmenin önemine dikkatleri çekmiş oldu. Çoğalan siber saldırılar sonrasında gençlere uyarıda bulunan Bamyacı, bilgi teknolojilerinin yanı sıra siber güvenlik alanı içerisinde geleceğin iş kollarıyla ilgili olarakta öğrencileri bilgilendirmiş oldu.

10 ila 15 yaş aralığında bulunan 480 taneye yakın öğrencinin iştirak etmiş olduğu söz konusu bu eğitim esnasında gençlere; siber güvenliğin ne kadar önemli olduğunun yanı sıra siber zorbalıklara karşı dikkat edilmesi gerekli olanlar ile birlikte siber dünya üzerinde karşılaşabilecek oldukları tehlikeler ve de tehditlere karşı alınabilecek olan çeşitli güvenlik önlemleri anlatılmış oldu.

Yeni çağdaki yıldızı parlayan meslekler arasında yer alan yapay zeka ile birlikte siber güvenlik alanı içerisinde katılımcıların sorularına da cevap veren Bamyacı; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nden dolayı kız öğrenciler için bilişim teknolojileri alanı içerisinde eğitim görmeleri amacıyla da bir çağrıda bulunmuş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.