Lüleburgaz’da haftalık koronavirüs raporu

12

Lüleburgaz Belediyesi tarafından her hafta düzenli bir biçimde yayınlanmakta olan pandemi ile birlikte sosyal yardım raporu yayınlanmış bir durumda.

Lüleburgaz Belediyesi’nin şeffaf bir durumda ve hesap verebilirlik ilkesinin dahilinde her hafta düzenli bir biçimde duyurmuş olduğu ‘Haftalık Pandemi ile birlikte Sosyal Yardım’ raporu yayınlanmış bir durumda. Rapor içerisinde nakdi destekte bulunulmuş olan ailelerin sayısından dağıtılmış olan maske sayılarına, deneyleme yapılan iş yerlerinin sayısından kullanılmış olan dezenfektan sayılarına kadar pek çok konu şeffaf bir biçimde vatandaşa duyurulmuş durumda.

Korona virüs ile alakalı salgın boyunca geliri bulunmayan, ihtiyaç sahibi durumda bulunan yüzlerce sayıdaki aileye destek olmayı sürdüren Lüleburgaz Belediyesi, 22 Şubat ila 26 Şubat tarihlerinin arasında tam tamına 43 tane aileye daha nakdi destekte bulunmuş oldu. Bunla beraber belediyenin ‘İyilik elden ele’ adlı sloganla hizmete sunmuş olduğu Sevgi Mağazası üzerinden ise 5 ane aile 54 parça giyecek eşya alıp yararlanmış oldu.

Bunla beraber Lüleburgaz Belediyesinin belediye hizmet binasının yanı sıra pazar yerleri içerisinde gerek personellere gerekse de vatandaşlara olmak üzre toplam 9.459 tane maskeyle 1.500 tane eldiven dağıtmış oldu. Diğer taraftan korona virüsle mücadelenin dahilinde bir hafta içerisinde toplamda 150 litrelik bir dezenfektan kullanılmış oldu. Bütün bunlarla beraber 2 mahalle içerisinde çöp konteynerleri deterjanlı su kullanılarak dezenfekte edilmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.