Adana’da karla mücadelede sokak canları da unutulmadı

38

Adana Büyükşehir Belediyesi, kentin kuzeyinde yer alan ilçelerde etkili olmaya devam eden kar yağışı sebebiyle vatandaşların olumsuz bir şekilde etkilenmemesi amacıyla kar ile mücadelesini devam ettiriyor. Belediyede görevli olan ekipler sokağa çıkma yasağı uygulanmış olan saatler ile birlikte günler içerisinde yiyecek bulma konusunda zorluk çeken, öte andan kafe ve de restoranların kapalı bir durumda bulunmasından dolayı ve zorlu kış şartları sebebiyle aç kalmış olan sokak canlılarını beslemeyi de sürdürüyor

Adana ilinin Toros dağlarının eteklerinde yer alan ilçeleri içerisinde kar yağışı belirli aralıklarla etkili olmakta. Kuzey ilçeleri içerisinde kar yağışından dolayı yolların kapanmaması amacıyla çalışmaya devam eden Adana Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler en son Karaisalı ilçesinde yer alan Kızıldağ yaylası ile birlikte çevre yollar üzerinde kar küremenin yanı sıra tuzlama çalışmaları da gerçekleştirmiş oldu. Bütün imkanlarını seferber edip yolları açık tutmayı başaran Adana Büyükşehir Belediyesi’nde görevli olan ekipler Pozantı ilçesinin yanı sıra Aladağ ilçesi ile birlikte Feke ilçesi, Saimbeyli ilçesi, Tufanbeyli ilçesi ve Kozan ilçesi içerisinde karla mücadele çalışmalarını aralıksız bir şekilde devam ettiriyor.

Kar yağışlarının etkili bir durumda bulunduğu kuzey ilçeleri içerisinde vatandaşların evlerine çekilmiş olmasıyla, beslenme konusunda sıkıntı çekmekte bulunan sokak hayvanlarına Adana Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler tarafından yem takviyesi yapıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.