Silivri Belediyesi’nden çok yoğun bir kar mesaisi

85

Silivri Belediyesinin Karla Mücadelede görevli olan ekipleri, dün akşam saatleri itibariyle etkisini göstermiş olan kar yağışına yönelik olarak çok etkin bir çalışma devam ettiriyor. Sabah saatlerine dek tuzlama yapmış olan ekipler, gündüz olmasıyla beraber ortaya çıkmış olan bembeyaz örtünün bütün risklerine karşı görev yapmaya devam ediyor..

Silivri Belediyesi, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılmış olan kar yağışıyla alakalı uyarıların sonrasında Karla Mücadele Ekiplerini hızlı bir şekilde harekete geçirmiş oldu. Mevsimin şartlarına bağlı bir şekilde yaşanmış olan çok yoğun kar yağışının yanı sıra buzlanma sebebiyle ortaya çıkabilecek olumsuzlukları önleme maksadıyla büyün olanaklar da seferber edilmiş oldu.

İlk önce ardımızda bırakmış olduğumuz Cuma gününde Silivri Belediyesinin Afet Koordinasyon Merkezi içerisinde ‘Karla Mücadele Eylem Planı’ isimli bir toplantı gerçekleştirildi. Silivri Kaymakamı olarak görevli olan Ali Partal’ın yanı sıra Silivri Belediyesinin Başkanı olarak görevli Volkan Yılmaz ile birlikte kurum temsilcisi olanların katılımlarıyla beraber mücadele planlaması yapılmış oldu. Kar yağışının Cumartesi gününde gece saatlerine doğru kırsal mahalleler içerisinde görülmeye başlamış olmasıyla beraber Silivri Belediyesi aracılığıyla Değirmenköy Mahallesinin yanı sıra Kavaklı Mahallesi ile birlikte ilçenin merkezi olmak üzre üç farklı bölge üzerinde oluşturulmuş olan Ana Tuz İstasyonları üzerinden tuzlama çalışmalarına start verilmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.