Online Derslerden Nasıl Verim Alınır?

61

Karantina dönemine girmemizle birlikte okullar online sisteme döndü ve tüm gençler bu sistemden dert yanar oldu. Peki online eğitimden nasıl verim alacağız gelin 5 adımda inceleyelim.

1. DERSTEN EN AZ 1 SAAT ÖNCE UYANIP DERSE HAZIRLANMAK

Birçok öğrenci neredeyse ders saati uyanıyor. Bu da derste dikkat bozukluğuna neden oluyor. Ders saatinden daha erken kalkıp kendinizi derse hazırlarsanız dinlediklerinizi daha iyi anlamış olursunuz. Yemek yiyin dersten önce konu çalışın fiziksel ve ruhsal olarak derse hazır olmalısınız.

2. DERSTE NOT TUTMAK

Derste işlenen konuyu unutmamak adına kesinlikle not tutmalısınız. Ders sonrası konuyu bir kez daha gözden geçirebilir daha iyi anlayabilirsiniz.

3. VİDEO İZLEMEK

Ders sonrası kesinlikle pekiştirmek adına internetten video izlemelisiniz. Böylece daha çok soru kalıbı görebilir ve farklı çözüm tekniklerini inceleyebilirsiniz.

4.TEST ÇÖZMEK

Öğrendiklerinizi süzgeçten geçirmek için test çözmelisiniz. Böylece nerede yanlış yaptığınızı daha iyi görür ve o konuya yoğunlaşabilirsiniz.Çözemediğiniz soruları mutlaka öğretmeninize danışın.

5. DİKKAT DAĞITICI ŞEYLERİ GÖZ ÖNÜNDEN KALDIRMAK

Telefon, ayna vs. unsurları görüş açınızda bulundurmamaya özen gösterin. Masanız olabildiğince sade ve gerekli kitaplarla dolu olsun. Bu sayede dikkat dağınıklığı çekmez ve daha verimli çalışabilirsiniz. Duvarlarınıza notlar asabilir bu sayede gün içinde de tekrar yapmış olursunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.