Ülkenin ekonomisini en iyi kim yönetir?

280

MetroPOLL Araştırma şirketi, vatandaşlara ‘Sizce ülkenin ekonomisi hangi liderin önderliğiyle daha iyi yönetilir?’ şeklinde bir soru sordu. Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan %38,3 oranıyla rakiplerine fark atmış oldu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Lideri olarak öne çıkan Kemal Kılıçdaroğlu da %11,7 oranıyla ikinci sıra içerisinde yer almış oldu.

Anket firmaları kamuoyunun nabzını tutmayı sürdürüyor. Erken seçimle alakalı ihtimallere ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan’ın nokta koymasının ardından anket firmaları da araştırmalarını faklı konularda devam ettirmekte. MetroPOLL Araştırma şirketi, ‘Türkiye’nin Nabzı Aralık 2020’ isimli anket ile birlikte, ‘En İyi Ekonomi Yönetimi’ isimli araştırmasının sonuçlarını paylaşmış oldu.

Türkiye içerisinde ekonomiyi en iyi hangi lider yönetir şeklindeki sorunun sorulmuş olduğu anket üzerinde %38’lik bir kesim ülke ekonomisinin çok daha iyi bir şekilde yönetilmesi konusunda Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan liderliğine inanmakta. Erdoğan’ı ise %11,7’lik oranla Cumhuriyet Halk Partisi’nin lideri olarak görevli olan Kemal Kılıçdaroğlu, %9,7 oranıyla İyi Parti’nin lideri olarak görevli olan Meral Akşener ve %7,3 oranıyla da DEVA Partisi’nin Genel Başkanı olarak görevli olan Ali Babacan son olarak %1,0 oranıyla da Saadet Partisi’nin lideri olarak görevli Temel Karamollaoğlu izlemekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.