Meteoroloji 5 tane ili uyardı

12

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Siirt ilinin yanı sıra Şırnak ili ile birlikte Batman ili, Van ili ve Hakkari ilinin etrafında çok kuvvetli ve yer yer çok yoğun bir şekilde kar beklenmekte olduğunu ifade ederek, çığ tehlikesi hususunda uyarmış oldu. Ülkenin kıyı kesimleri içerisinde hafif bir şekilde, iç ile birlikte doğu kesimleri içerisinde yer yer kuvvetli bir durumda olmak üzere buzlanmayla beraber don olayları da beklenmekte.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise hava sıcaklıklarının Marmara Bölgesi içerisinde üç ila beş derece artış göstereceğini öteki yerler içerisinde de mevsim normallerinin beş ila on derecenin altında seyredecek olduğu tahmini de paylaşmış oldu. Yağış olaylarının; gecenin ilerleyen saatlerinde Batman ilinin yanı sıra Siirt ili ile birlikte, Şırnak ili, Van ili ve Hakkari ilinin etrafında kuvvetli bir şekilde ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiği için ulaşım konusunda aksamaların yanı sıra buzlanma, kuvvetli bir şekilde rüzgarla beraber tipinin yanı sıra don ve de çığ tehlikesi benzerindeki bir takım olumsuzluklara karşı dikkatli ve de tedbirli olunması hususunda da uyarılar yapılmış oldu.

Kıyı kesimlerde hafif bir şekilde, iç ve de doğu kesimler içerisinde yer yer kuvvetli bir durumda olmak üzere buzlanmanın yanı sıra don olayı beklentisi olduğundan meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşım konusunda aksamalar ve benzeri) karşı dikkatli bir durumda ve tedbirli olunmasının gerekli olduğu ifade edildi..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.