Gölbaşı’nda örnek projeler

6

Gölbaşı Belediyesi geri dönüşümle alakalı vermiş olduğu önemin dahilinde çalışmalarını sürdürüyor. ‘Mücadelemiz çok daha yaşanabilir bir gelecek için’ ifadelerine yer veren Ramazan Şimşek ’11 – 17 Ocak Enerji Tasarrufu Haftası’ için çok özel açıklamalar gerçekleştirdi

Enerji tasarrufu için vermiş olduğu önemin her bir fırsatta altını çizmeye devam eden Gölbaşı Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Ramazan Şimşek kent içerisindeki parklarda hayata geçirmiş oldukları Güneş Enerjisi Sistemi ile birlikte Gri Suların Geri Kazandırılması Projesi konusundaki detayları paylaşmış oldu. Parklar içerisinde güneş enerjisiyle çalışan aydınlatma direği yerleştirmiş olduklarını ifade eden Ramazan Şimşek, parkların artık kendi enerjilerini üretmekte olduklarına değinirken güneş enerjisiyle çalışmakta olan aydınlatma direğiyle beraber elektrikten %100 oranında bir tasarruf sağlanmakta olduğunu ifade etti. Herhangi bir şekilde elektrik bağlantısının yanı sıra alt yapı konusunda herhangi bir gereksinim olmadan aydınlatma direğinin güneş ışıklarını depo ederek ve hava karardığında ise direkt aydınlatmaya başladığını ve bunun sayesinde dört saat süren bir güneş ışığı deposuyla beraber 24 saat boyunca aydınlık verebildiğini belirtti.

Başkan görevinde bulunan Şimşek kuraklıkla beraber suyun ne kadar önemli olduğuna dikkat çekme amacıyla da ardımızda bırakmış olduğumuz Şubat ayı içerisinde Gri Suların Geri Kazanılması projesini yaşama geçirmiş olduklarını ve söz konusu bu projenin konutlarda da uygulanmaya başlamış olduğunu tekrar anımsattı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.