İngiltere içerisinde alarm verilmiş durumda

11

Covid-19’un mutasyona uğramış olan çeşidinin ortaya çıkmış olduğu İngiltere’de baş sağlık danışmanı olarak görev yapan Profesörlerden Chris Whitty, aşılamayla alakalı kampanya etkili hale gelene kadar ülkenin koronavirüs salgını konusunda en tehlikeli döneme girecek olduğunu ifade etti.

İngiltere’de yer alan hükümetin baş sağlık danışmanı olarak görev yapan Profesör Chris Whitty, kitlesel bir durumdaki aşılama kampanyası etkili olana dek ülkenin Covid-19 salgını krizi esnasında en tehlikeli haftalara girecek olduğunu ifade ederek, kamuoyunu da uyarmış oldu. Halka, öteki insanlar ile temaslarını mümkün olabilecek en düşük seviyeye indirmeleri konusunda bir çağrıda bulunan Profesörlerden Whitty, gelecek haftalar içerisinde İngiltere’de pandeminin en kötü döneminin yaşanacak olduğunu da açıkça ifade etti. Salgının başlangıcından bu zamana kadar koronavirüsün 80.000 taneden fazla insanın yaşamını yitirmesine sebep olduğu ülke içerisinde ilan edilmiş olan çok sıkı önlemlere karşın günlük vakaların sayısıyla beraber ölümlerde görülmüş olan artışta sürüyor. Sağlık konusundaki hizmetler ise çok ciddi bir biçimde alarm vermeye başlamış oldu.

Ardımızda bırakmış olduğumuz hafta günlük görülmekte olan vakaların sayısı 68.000 tanelere kadar çıkmış durumdayken, günlük görülmekte olan ölümler de 1300’lere kadar ulaşmıştı. Yetkili isimler ülkenin genelinde her 50 kişiden bir tanesinin virüs taşıyabiliyor durumda olacağını ifade ediyor. Bu söz konusu sayının hastalığın en hızlı yayılmakta olduğu başkent Londra kentinin bir takım bölgeleri üzerinde her 20 kişiden bir tanesine düşmekte olduğu da tahmin edilmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.