Çin aşısı için iki farklı oran

10

Ülkemizin tam olarak 50 milyon doz satın alım yapmış olduğu ve ayrıca Faz-3 ile alakalı çalışmaları halen süren Çin menşeine sahip Sinovac firması tarafından üretilen CoronaVac adlı aşının, Brezilya içerisinde gerçekleşen Faz-3 deneme sonuçlarına bakıldığında etkinlik oranlarının 78 olduğu konusunda açıklama yapıldı. Ülkemizde yapılmış olan çalışmalar içerisinde de aşının koruyuculuğu %91.25 olarak açıklanmıştı.

Çin asıllı Sinovac isimli şirketin üretmekte olduğu koronavirüs ile alakalı aşının Brezilya içerisinde gerçekleşen Faz-3 deneme sonuçları kesinleşti. Ülkemizdeki çalışmalar içerisinde %91.25 şeklinde açıklanmış olan koruyuculuk oranı Brezilya’da gerçekleşen çalışmalar esnasında da %78 şeklinde hesaplanmış oldu.

Ülkemizin de almış olduğu Çin menşeine sahip koronavirüs aşısının Brezilya içerisinde gerçekleşmiş olan ileri aşama deney sonuçları ise Reuters haber ajansına konuşma gerçekleştiren bir kaynak tarafından açıklanmış oldu. Söz konusu bu kaynak, Üçüncü Faz deneme sonuçlarına yönelik olarak, %78 seviyesinde bir koruma oranına sahip durumda bulunduğunu açık bir şekilde ifade ederek şu yorumlarda bulunmuş oldu; ‘Bu sonuçlar, aşının Güney Amerika Bölgesinin en büyük ülkelerinden biri olan Brezilya içerisinde düzenleyici durumda bulunan kurumdan onay alması için bir adım daha yaklaştırmış oldu.’

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.