Koç Holding Sek Süt şirketini sattı

36

Koç Holding iştiraklerinden biri olarak öne çıkan Tat Gıda, süt ile süt ürünleri iş koluyla alakalı olarak Sek markası da dahil olmak üzere büyün varlıklarını Çallı Gıda’ya satmış oldu. 1963 senesi içerisinde kurulmuş olan Sek Süt şirketinin satış bedeli 240 milyon Türk Lirası şeklinde belirlenmiş oldu.

TAT Gıda şirketi, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapmış olduğu özel bir açıklamanın kapsamında SEK Süt şirketinin Çallı Gıda’ya satış işleminin gerçekleşmiş olduğu konusunda bir duyuru yaptı. Bloomberg HT tarafından yapılmış olan habere bakılırsa Çallı Gıda satın alma işlemini yeni kurmuş olduğu CLA Süt ile Süt Ürünleri ismine sahip şirketin üstünden gerçekleştirmiş oldu.

Tat Gıda tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde açıklamada Tat Gıda şirketinin ilişkili taraflarının arasında yer almamakta bulunan CLA Süt ile Süt Ürünleri Gıda Sanayi Ticaret Anonim Şirketi (“Alıcı”), Çallı Gıda Sanayi ile Ticaret Anonim Şirketi. (“Garantör”)’yle firmanın arasında, firmanın süt ile birlikte süt ürünleri iş kolunda yer alan varlıklarının devredilmesine yönelik olarak bir varlık satış sözleşmesinin imzalandığı ifadelerine yer verildi.

Satış ile alakalı bedelin KDV hariç 240 milyon Türk Lirası tutarında olduğu açıklanmış olan sözleşme içerisinde ‘105.000.000 Türk Lirası’ tutarının Gayrimenkullerin mevcut durumdaki Bedeli, 51.756.727 Türk Lirası tutarındaki kısmının Kapanışta devre konu olabilecek bütün stoklarla ilgili olarak 30 Eylül 2020 tarihindeki veriler dikkate alınıp ön görülmekte olan Tahmini Stoklar Değerinin yanı sıra bakiye 83.243.273 Türk Lirası tutarı da öteki devre konu varlıkların satış bedeli şeklinde belirlenmiş durumdadır şeklindeki ifadeler yer aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.