Ülkemiz 2020 senesinde çok değişti

14

Change.org Türkiye isimli platform, 2020 senesi içerisinde başarıya ulaşmış olan kampanyaların sayısı konusunda artış gözlenmiş olduğunu açıklamış durumda: Değişik hususlarda değişim talep etmiş olan 295 tane kampanya başarıyla sonuçlanmış oldu.

Değişim platformlarından biri olarak öne çıkan Change.org Türkiye 2020 senesinin raporunu açıklamış oldu. Söz konusu bu rapor, ülkemizde insanların hangi alan içerisinde daha çok değişim talep ettiğini de ortaya koymakta. Kampanyalar için katılım oranları (imzaların sayısı), başarı kazanmış olan kampanyalarla beraber kampanyaların mücadele alanlarına bakılarak dağılım konusu, toplumun ihtiyaçlarıyla beraber taleplerini anlama maksadıyla çok önemli ipuçları barındırmakta.

Change.org Türkiye 2020 Raporu’na bakılır ise, talep edilen değişimi sağlayıp başarıya ulaşmış olan kampanyaların sayısı konusunda artış gözlemlenmiş durumda. 2019 senesi içerisinde başarı şeklinde ilan edilmiş olan kampanyaların sayısı 16 taneyken, 2020 senesinde bu söz konusu sayı 295’e kadar çıkmış oldu.

Söz konusu bu rapor içerisinde 2020 senesinde en çok kampanyanın sağlıkla ilgili olarak başlatılmış olduğu ifade edilmiş durumda. Yine söz konusu bu rapora bakılırsa en çok imza da, sağlıkla ilgili verilmiş oldu. 3985 tane kampanya üzerinde tam tamına 5.848.595 tane imza atılmış oldu. Bu söz konusu kampanyalar üzerindeki talepler ağırlıklı bir şekilde, SMA’nın yanı sıra kanser benzerindeki ölümcül hastalıkların pahalı durumda bulunan tedavilerinin Sosyal Güvenlik Kurulu tarafından ödenmesinin üstüneydi. Sağlıkla ilgili olarak başlatılmış olan 22 tane kampanya başarılı bir şekilde sonuçlanmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.