Senenin en başarılı belediye başkanı kim?

150

Sonar Araştırma firması yeni seneye girmeden büyükşehirler içerisinde gerçekleştirilen en geniş kapsama sahip yerel yönetim performans araştırmasını paylaştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Başkanı görevinde bulunan Ekrem İmamoğlu en başarılı başkan olarak öne çıkarken, Erzurum Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Mehmet Sekmen de ikinci sıra içerisinde yer almış oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Mansur Yavaş da ilk 5’in içine girmeyi başaramadı.

1 Kasım ila 27 Aralık tarihleri arasında yapılmış olan anket içerisinde vatandaşlara ‘Yaşamakta olduğunuz kentteki belediye başkanı başarılı mı?’ şekline bir soru yöneltildi. Yirmi tane büyükşehrin yedi tanesi içerisinde yüz yüze ,13 tanesinde de telefonla yapılmış olan anket içerisinde ilk 10 belirlenmiş oldu. Anketin mevcut durumdaki sonuçlarına bakılırsa %56.4 seviyesindeki bir oy oranıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Ekrem İmamoğlu en başarılı başkan seçilmiş oldu.İ

Listenin ikinci sırasına bakıldığında %56.1 oy oranı ile birlikte AK Partili Erzurum Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Mehmet Sekmen yer almış oldu. İzmir ilinin Cumhuriyet Halk Partisinden Belediye Başkanı olarak öne çıkan Tunç Soyer de %55.6 oranıyla üçüncü sıra içerisinde yer aldı. Dördüncü sıra içerisinde de Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Tahir Büyükakın yer alıyor. Büyükakın’ın oy oranı da %54.7 seviyesinde. Beşinci sıra içerisinde de Eskişehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Yılmaz Büyükerşen yer alıyor. Eskişehir ilinde yaşamını sürdürenlerin %53.8’lik kısmı Erşen’in icraatlarından memnun durumda bulunduklarını ifade etti.

Diğer taraftan Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Mansur Yavaş kendisine ilk beşin içerisinde yer bulmayı başaramadı. %52,5 seviyesinde oy almış olan Yavaş altıncı sıra içerisinde yer almış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.