Vuhan konusunda çok şaşırtıcı bir açıklama

9

Yeni tipteki Covid-19’un Çin’in Vuhan kenti içerisinde ilk ortaya çıktığı zaman tam tamına yarım milyon kişiye bulaşmış durumda bulunabileceği iddia edildi. Vuhan Belediyesinin Sağlık Komisyonu ise kent içerisinde Covid-19 vakalarıyla alakalı sayının 50.354 tane olduğunu açıklamıştı.

CNN tarafından yapılmış olan haberde, Çin Hastalık Kontrol ile birlikte Önleme Merkezi aracılığıyla yapılmış olan bir araştırmanın sonuçlarına da yer verilmiş oldu. Söz konusu bu araştırmanın kapsamında Çin’de yer alan ilk Covid-19 dalgasının kontrol altına alınmış olmasının bir ayın ardından gerçek vaka oranlarıyla alakalı tahminde bulunma maksadıyla salgının merkez üssü olarak öne çıkan Vuhan kentinde yer alan Hubey adlı eyaletin öteki kentlerinin yanında Pekin adlı eyaleti yanı sıra Guangdong eyaleti ile birlike Şanghay eyaleti, Siçuan eyaleti, Ciangsu eyaleti ve Liaoning eyaletlerinin arasından 34.000 tane kişiden kan örneği alınmış oldu.

Uzman isimler, 11 milyon kişilik bir metropol olarak öne çıkan Vuhan kenti içerisinde yaşamış olanlarda o zamanlarda Covid-19 antikoru prevelans oranlarının %4,43 seviyelerinde olduğu, Hubey adlı eyaletin öteki kentleri içerisinde test yapılmış olanlarda ise bu seviyenin 0,44’de kalmış olduğu da gözlenmiş oldu. Öteki kentler ile birlikte eyaletler içerisinde test edilmiş olan 12.000 taneden çok kişinin arasında da sadece iki kişide Covid-19 antikoruna rastlanmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.