Trafik cezaları için yeni bir düzenleme geleceği açıklandı

15

Milyonlarca sayıdaki araba şoförünü fazlasıyla yakından ilgilendirmekte olan karar resmi bir şekilde yürürlüğe girmiş durumda. Yeni gelmiş olan karara bakılırsa araç tescil plakalarına düzenlenmekte olan trafik idari para cezası kararıyla alakalı tutanaklar, araç sahibi olanların Hazine ile Maliye Bakanlığı sistemlerine kayıtlı durumda bulunan e-mail hesaplarına gönderilmiş olacak.

Elektronik bir şekilde tebligat alma konusunda isteği bulunan fakat Hazine ile Maliye Bakanlığı içerisinde kayıtlı durumda bulunan uygun e-mail adresi olmayan araç sahibi olanlar, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın alakalı birimlerine bizzat başvuruda bulunarak veyahut ‘www.gib.gov.tr’ internet sayfası üzerinden de kayıt oluşturabiliyor olacak.

Diğer taraftan trafik kural ihlali yapmış olduğu tespit edilmekte olan söz konusu aracın, ihlal tarihi içerisinde kiralık bir durumda bulunduğu Kiralık Araç Bildirim Sistemi üzerinden anlaşma yapılacak olması halinde, trafik idari para cezası kararıyla alakalı tutanak kiralama yapanın adına düzenlenip tebliğ edilmiş olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.