Airbus’tan Belçika Hava Kuvvetleri’ne teslimat

22

Belçika Hava Kuvvetleri, tam tamına yedi tane Airbus A400M askeri nakliyat uçağıyla alakalı siparişinin birincisini teslim almış bir durumda. Söz konusu bu uçak, İspanya’da yer alan Sevilla kenti içerisindeki A400M son montaj hattı üzerinden müşteriye teslim edilmiş oldu ve hemen sonrasında ise Belçika Melsbroek’te konuşlandırılacak olduğu 15. Kanat Birliği Üssü’ne ilk uçuşunu da gerçekleştirmiş oldu.

MSN106 ismiyle de bilinirliği bulunan söz konusu bu A400M modeli, Belçika Hava Kuvvetleri içerisinden tam yedi tane ve Lüksemburg Silahlı Kuvvetleri’nden de bir tane olmak üzre toplam olarak sekiz tane sipariş edilmiş bir durumdayken, iki ulusa sahip bir birim içinde işletilmiş olacak.

Airbus Defence and Space Askeri Uçaklarından Sorumlu Başkanı görevinde bulunan Alberto Gutierrez yapmış olduğu açıklamada ise ‘Söz konusu bu uçağın teslimatıyla beraber, lansman müşterilerimizin nerdeyse hepsi de bundan böyle bir tane A400M modeline sahip. MSN106 adlı model, Belçika’yla ortaklaşa işletilmekte olan, iki uluslu birimi içerisinde Luxemburg uçağına katılmış olacak. Covid-19 virüsüyle alakalı pek çok zorluklara karşın, ekiplerimiz bu sene içerisinde planlanmış olan 10 tane uçak teslimatını gerçekleştirmiş oldu ve küresel bir durumdaki filoyu da 98 tane uçağa yükseltmiş oldu’ ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.