HES koduna sahip olmayanlar toplu taşıma kullanamayacak

48

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde yer alan ulaşıma getirilmiş HES kodu mecburiyetinin dahilinde 15 Ocak tarihi itibariyle eşleştirme yapılmamış olan İstanbulkartların kullanılamayacak olduğu konusunda duyurmuş oldu.

Covid-19 ile alakalı önlemlerin dahilinde getirilmiş olan toplu ulaşım konusunda HES kodu kontrolü mecburiyetinin hemen sonrasında entegrasyon çalışmalarına başlamış bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 15 Ocak tarihi itibariyle eşleşmesi gerçekleştirilmemiş kartların kullanılmayacak olduğu konusunda duyuruda bulundu.

Eylül ayının son günlerinde İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu çok özel bir genelgeyle beraber şehir içi toplu taşıma arabalarına da HES kodu uygulamasının getirilmiş olduğu konusunda bir duyuru yapılmıştı. Söz konusu bu genelge ile birlikte Covid-19 tanılı veyahut temaslı olup izolasyon içerisinde olması gerekli olanların bilgileri alakalı makamlarla paylaşılıp, toplu ulaşımıyla alakalı kullanımların geçici bir şekilde engellenmesi amaç edinmişti. İstanbulkart sitesinin üstünden gereken tüm bilgiler girilip kart – HES kodu eşleşmesi çok kolay bir şekilde yapılabilmekte..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.