Tablo giderek ağırlaşmakta

31

Ülkemizde koronavirüsle alakalı tablo her geçtiğimiz gün ağırlaşmaya devam ediyor. 12 Aralık tarihine ait günlük koronavirüs tablosuyla beraber vakaların sayısı da 29.136 tane şeklinde açıklanmış oldu. Bu söz konusu sayıyla beraber Türkiye, günlük vaka sayısı içerisinde 1 milyar 353 milyon tane nüfusu sahip durumda bulunan Hindistan’ı da geçti ve dünya üzerinde ikinci sıraya yükselmiş oldu.

Ülkemizde arka arkaya getirilen özel tedbirlerle beraber vaka sayıları biraz da olsun düşüş gösterse de dünya üzerinde görmüş olduğumuz sıralamamız çok tedirgin etmiş durumda. Sağlık Bakanlığı tarafından dün akşam saatlerinde yayımlanmış olan koronavirüs tablosuna bakıldığında 29.136 tane yeni vakanın tespit edilmiş olduğu görüldü. Açıklanmış olan söz konusu bu verinin hemen sonrasında ise Türkiye, dünya sıralaması içerisinde ikinci sıraya yükselmiş oldu.

Açıklanmış olan bu verilere bakılırsa geçmiş olduğumuz 24 saatlik zaman diliminde 222 kişi koronavirüsten dolayı yaşamını yitirmiş durumdayken toplamda gerçekleşmiş olan can kaybı ise 16.199’a kadar yükselmiş oldu. Ülkemizde toplamda gerçekleşmiş olan hastaların sayısı 1.809.809 tane olmuş durumdayken, yoğun bakımlardaki doluluk oranları da %72.1 olmuş durumda. Dünya üzerinde bir günde en fazla vaka görülmüş olan ülke de Amerika Birleşik Devletleri olarak açıklandı. Worldometers üzerinde yer alan verilere bakılırsa ülke içerisinde bugün 51.589 tane yeni vaka tespit edilmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.