Meteoroloji, yağış uyarısında bulundu

35

Meteoroloji’nin aktarmış olduğu en son verilere bakılırsa Marmara Bölgesinin yanı sıra Akdeniz Bölgesi ile birlikte Ege Bölgesi, Batı Karadeniz Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesinde sağanak yağış beklentisi var. Söz konusu bu yağışların kıyı Ege Bölgesi ile birlikte Batı Akdeniz Bölgesi içerisinde çok kuvvetli olacağı konusunda tahminler var. Sivas ilinin yanı sır Bayburt ili ile birlikte Gümüşhane ili, Erzincan ili ve Tunceli ilinin etrafında da yağışlar karla karışık bir şekilde gerçekleşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yapmış olduğu en son değerlendirmelere bakılırsa; ülkemizin tamamının parçalı bir durumda ve çok bulutlu, Marmara Bölgesinin yanı sıra Akdeniz Bölgesi ile birlikte Ege Bölgesi, Batı Karadeniz Bölgesi (Kastamonu ili ve Sinop ilinin haricinde), İç Anadolu Bölgesi ve Orta Karadeniz Bölgesinin iç kesimleriyle beraber Bayburt ili, Gümüşhane ili, Erzincan ili Malatya ili veTunceli ili etrafının yağışlı geçecek olduğu tahminleri var.

Sivas ilinin yanı sıra Bayburt ili ile birlikte Gümüşhane ili, Erzincan ili ve Tunceli ilinin etrafında karla karışık yağmur şeklinde olması konusunda beklentiler bulunan bu yağışların, Marmara ilinin batı kısmında (Çanakkale ilinin yanı sıra Edirne ilinin etrafıyla Balıkesir ili ve Kırklareli ilinin batı kesimleri), Kıyı Ege Bölgesi ile birlikte Batı Akdeniz Bölgesi (Antalya ilinin yanı sıra Isparta ilinin güney kesimi, Burdur ilinin doğu kesimi) ve ayrıca Manisa iliyle Denizli ilinin etrafında kuvvetli bir şekilde yer yer fazlasıyla kuvvetli (21 kilogram/metrekare ila 75 kilogram/metrekare), İzmir ilinin yanı sıra Muğla ili ve Aydın ilinin etrafında fazlasıyla kuvvetli ve yer yer çok şiddetli (51 kilogram/metrekare ila 100 kilogram/metrekare) olacağı konusunda tahminler var. Gece saatlerine doğru doğu bölgeler içerisinde buzlanmanın yanı sıra don olayı da beklenmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.