Gölbaşı Belediyesi çalışmalarına devam ediyor

31

Gölbaşı Belediyesi, dünya üzerinde yalnızca Gölbaşı ilçesinde yetişmekte bulunan ve Uluslararasındaki Doğayı Koruma Birliği aracılığıyla nesli yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bulunan ‘Sevgi Çiçeğini’nin çoğaltılmasının yanı sıra gelecek kuşaklara aktarılabilmesi maksadıyla rezerv alanı oluşturmuş oldu.

Gölbaşı Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Ramazan Şimşek, dünya üzerinde yalnızca Gölbaşı ilçesinde yetişmekte olan ‘Sevgi Çiçeği’nin korunarak gelecek nesillere aktarılabilmesi amacıyla harekete geçmiş oldu. ‘Sevgi Çiçeği’nin doğal bir şekilde yetişme alanı haricinde Sevgi Çiçeği Sergi ile Yetiştirme Alanı’nın yanı sıra Sevgi Çiçeği Rezerv Alanı ile birlikte Park ve Bahçeler Müdürlüğünün Sevgi Çiçeği Bahçesi’nde Gölbaşı ilçesinin içinde 3 tane değişik noktada yetiştirilecek olduğunu ifade eden Ramazan Şimşek ‘Sevgi Çiçeği de bizim en büyük değerlerimiz arasında. Ankara ili içerisinde alınmış 12 tane coğrafi işarette yer alan tek çiçek olan Sevgi Çiçeğimizin neslinin yok olmasına hiç bir şekilde izin vermeyeceğiz’ ifadelerine yer verdi.

Yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalmış olan Sevgi Çiçeği’nin her sene Nisan ayı ila Ağustos ayları arasında çiçek açmakta olduğunu da sözlerine ilave eden Ramazan Şimşek yerli ve yabancı turistlerin çok fazla ilgi gösterdiğine de değindi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.