İspanya sokağa çıkma kısıtlamasının yararlarını gördü!

17

Koronavirüsle alakalı salgının etkisini en fazla hissettirmekte olduğu ülkelerin arasında bulunan İspanya’da sokağa çıkma kısıtlamasının yanı sıra çok sıkı tedbirlerle beraber vaka sayısı sadece bir ay gibi kısa zaman içinde 25.000 taneden 5.000 taneye kadar düşmüş oldu.

bütün bir dünyayı etkisinin altına almış olan koronavirüsle alakalı salgında ikinci dalga konusunda panik yaşanmaktayken pek çok ülke üzerinde vaka sayıları tekrardan çok korkutucu boyutlara ulaşmaya başladı. Bu söz konusu ülkelerden bir tanesi olarak öne çıkan İspanya da bu defa işini hiç bir şekilde şansa bırakmadı ve vakalarla alakalı sayıların tekrardan tırmanışa geçmesinin hemen sonrasında hızlı bir şekilde bazı önlemleri devreye sokmuş oldu. Bu söz konusu önlemler arasından en fazla dikkat çekmiş olanı da sokağa çıkma kısıtlamalarıydı.

Ülke içerisinde yaşamını yitirmiş olan kişilerin sayısı geçmiş olduğumuz 24 saatlik zaman diliminde 214’e kadar gerilemiş oldu. Rakam konusunda çok ciddi olsa bile ülke içerisindeki genel koronavirüs tablosuna şöyle bir bakıldığı zaman, vefat sayısı ile birlikte vaka sayısının bugünler içerisindeki durumu, gidişatın çok daha iyiye doğru olduğunu açık bir şekilde göstermekte. Alınmış olan önlemlerle beraber sokağa çıkma kısıtlamasının çok iyi bir şekilde işe yaradığını da ortaya koymuş oluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.