Debenhams iflas etmiş durumda

19

242 senelik bir geçmişe sahip olan İngiliz perakende firmalarından Debenhams, alıcı çıkmamasının sonrasında tasfiye edilmiş olacak. Bir zamanlar tam tamına 60 tane ülke içerisinde faaliyet göstermekte bulunan firmanın net borcu ise 400 milyon Sterlin tutarındaki rakamı aştı. Debenhams şirketi, İngiltere içerisinde yer alan 124 mağazasını kapatmış olacak ve tam tamına 12.000 kişi de işsiz kalmış olacak.

İngiltere de merkezi bulunan 242 senelik perakende zincirlerinden Debenhams şirketi, Nisan ayının sonrasında ikinci defa konkordatoya düşüp tasfiyenin eşiğine gelmiş oldu. İngiliz basını içerisinde JD Sports’un kurtarmayla alakalı görüşmelerinden çekilmiş olmasıyla beraber tam tamına 124 tane Debenhams mağazasının kapanacak olduğu ifade edilmekteyken bu mağazalar içerisinde çalışmakta olan 12.000 tane personel de işinden olacak.

Bir zamanlar 60 tane ülke içerisinde faaliyet göstermekte olan Debenhams şirketi, Mayıs ayında bu söz konusu tasfiyeyi önleme amacıyla 6.500 tane işçi çıkarmıştı. Nisan ila Ekim dönemi içerisinde 323 milyon Sterlin tutarında satış gerçekleştirmiş olan Debenhams şirketi pandemiden önce de zarar etmekteydi. Nisan ayı içerisinde açıklanmış olan verilere bakılırsa, tam tamına iki sene öncesine göre firmanın kesin borcu 248 milyon Sterlin tutarından ortalama 420 milyon Sterlin tutarına yükselmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.