Kış yüzünü göstermeye başladı

42

Karadeniz Bölgesinin kıyılarının yanı sıra, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin güney kısmı ve Marmara Bölgesi’nin bazı bölgeleri içerisinde bugün sağanak yağış, Artvin ilinin iç kesimlerinin yanı sıra Hakkari ili ile birlikte Ardahan ilinin etrafında ise karla karışık yağmurla beraber kar yağışı ve Ege Denizi içerisinde de fırtına beklentisi var.

Meteorolojinin Genel Müdürlüğü tarafından yapılmış olan açıklamaya bakılırsa, bugün ülkemizin kuzey kesimleriyle beraber Akdeniz Bölgesi ile birlikte Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde hava parçalı bulutlu bir şekilde ve yer yer çok bulutlu bir durumda bulunacak. Karadeniz Bölgesinin kıyılarının yanı sıra Güneydoğu Anadolu Bölgesinin güney kısmı ile beraber Kocaeli ili, Yalova ili, Balıkesir ilinin kuzey ilçeleri ve Sakarya ili, İstanbul ilinin Anadolu Yakası, Şırnak ilinin çevreleri, ve Artvin ilinde yer yer hafif yağmur yağışıyla beraber sağanak yağış konusunda tahminler var.

Artvin ilinin iç kesimlerinin yanı sıra Hakkari ili ile birlikte Ardahan ilinin etrafında da karla karışık bir şekilde yağmur ve de kar ön görüsü var. Öteki yerler içerisinde havanın az bulutlu bir durumda ve açık geçmesi konusunda bir beklenti mevcut. Sabah saatleriyle birlikte gece saatlerine doğru Marmara Bölgesinin yanı sıra İç Anadolu Bölgesi ile birlikte İç Ege Bölgesi ve Batı Karadeniz Bölgesinin iç kesimleri içerisinde yer yer pusla beraber sis tahmin edilmekte.

Rüzgarın, Marmara Bölgesinin güney kesiminin yanı sıra Kuzey Ege kıyılarıyla beraber Batı Akdeniz Bölgesinin iç kesimleri içerisinde kuzey yönlerle beraber kuzeydoğu yönler içerisinden kuvvetli bir durumda ve yer yer kısa zamanlı fırtına (40 kilometre/saat ila 70 kilometre/saat) ifadeleriyle esmesi konusunda bir öngörü var. Ege Denizi içerisinde fırtına, Marmara Bölgesi içerisinde de fırtınamsı rüzgar konusunda beklenti var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.