Gençlerin eğlencesinde facia

19

Isparta ili içerisinde yüzme amacıyla Eğirdir Gölü’ne girmiş olan beş tane genç, daha sonrasında ise kıyıya yakında yer alan bir dubanın üstüne çıktı. İlerleyen saatlere doğru kıyıdan ortalama bir şekilde 200 metre uzaklaşmış olan dubanın üstünde mahsur kalmış gençlerden iki tanesi boğuldu.

Isparta ili içerisinde Eğirdir Gölü’nde, çıkmış oldukları dubanın açığa doğru sürüklenmeye başlamasından dolayı mahsur kalmış olan beş tane gençten üç tanesi kurtarılırken suya düştükleri açıklanan iki tanesinin e boğulduğu açıklandı.

Eğirdir Gölü’nde yer alan Yalvaç ilçesi sınırları içerisinde bulunan Taşevi Plajı’nda gitmiş olan ve yaşları 15 ila 20 arasında değişiklik gösteren beş tane genç, yüzmek amacıyla da suya girmeye karar verdi. Gençler bunun hemen sonrasında ise kıyıya yakın durumda bulunan dubanın üstüne çıktı. Daha sonraki saatlerde, kıyıdan ortalama bir şekilde 200 metre uzaklaşmış olan dubanın üstünde mahsur kalmış olan gençler yardım talep etti. Bu esnada ise gençlerden iki tanesi suya düşüp gözden kayboldu.

Durumun farkına varan kıyıdakiler ise tekne ile dubada yer alan 3 kişiyi kurtarırken suya düştüğü ifade edilen iki kişiyi bulamadı. İhbarda bulunulmasının hemen ardından bölgeye sağlık ekipleri ile birlikte arama kurtarma ekipleri sevk edilmiş oldu. Arama – kurtarma çalışmasına başlamış olan söz konusu bu ekipler, iki gencin cansız bedenlerine de ulaşmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.