Arazi anlaşmasında karı-koca’yı öldürdüler

22

Siirt’ ili içerisinde arazi anlaşmazlığından dolayı çıkmış olan bir silahlı kavga esnasında Pınar Uyanık ile birlikte eşi Turan Uyanık vurulup öldürüldü. Jandarma ekipleri, silahlı kavgaya karışmış olanları yakalamak amacıyla da bir çalışma başlatmış durumda.

Siirt ilinde yer alan Kurtalan ilçesi içerisinde, akraba oldukları öğrenilen iki ailenin arasında arazi anlaşmazlığından dolayı meydana gelen silahlı kavga esnasında, Pınar Uyanık (31) ile birlikte eşi Turan Uyanık vuruldu ve öldürülmüş oldu. Bir kişinin ise ağır yaralandığı açıklandı. Kurtalan ilçesinde yer alan Bölüktepe köyü içerisinde, geçmiş olduğumuz akşam meydana gelen bir olay esnasında, akraba oldukları açıklanan iki tane ailenin arasında arazi anlaşmazlığından dolayı bir tartışma meydana geldi. Tartışma çok kısa zaman içerisinde silahlı kavgaya döndü. Kavga esnasında, Pınar Uyanık ile birlikte eşi Turan Uyanık ve aynı zamanda kuzenleri Fırat Uyanık (29) silah kullanılarak vuruldu. İhbarda bulunulmasının sonrasında olayın gerçekleştiği yere çok fazla sayıda sağlık ekibiyle jandarma ekibi sevk edilmiş oldu. Yaralı durumda bulunanlar, Kurtalan Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Pınar Uyanık ile birlikte Turan Uyanık ise doktorların gerçekleştirmiş oldukları bütün müdahalelerine karşın kurtarılamadı ve yaşamlarını yitirdi..

Hayati tehlikesinin devam ettiği açıklanan Fırat Uyanık de Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk işlemi yapılarak, yoğun bakım ünitesi içerisinde tedavi altına alınmış oldu. Jandarma ekipleri de, silahlı kavgaya karışmış olanları yakalayabilmek amacıyla bir çalışma başlatmış durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.