TOKİ konutlarının inşaatı başlıyor

16

Bergama Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Hakan Koştu’nun seçim esnasındaki vaatlerinden biri olarak öne çıkan TOKİ Bergama konutlarının inşaatına resmen başlandı.

TOKİ aracılığıyla Bergama ilçesine inşa edileceği açıklanan 274 tane konutun yanı sıra 1 tane camiyle beraber alt yapı ve de çevre düzenlemesi işiyle alakalı inşaat sahası üzerine iki tane vinç kurulumu yapıldı. Tünel kalıp sistemleri kullanılarak yapılacağı açıklanan inşaata her gün altı tane dairenin betonarmesi atılmış olacak.

İhalede yer alan şartnameye bakıldığı zaman 500 günlük bir zaman içerisinde tamamlanacağı açıklanan TOKİ Konutları’nın mücbir bir neden bulunmaması durumunda 12 aydan daha öncesinde tamamlanıp hak sahibi olanlara teslim edilmesi konusunda bir hedef var. Çevre düzenlemesinin yanı sıra ağaçlandırmayla alakalı bir şekilde ortalama 2.800 tane bitkiyle beraber çalı grubu kullanılacağı açıklanan TOKİ’de ek olarak çocuk oyun alanları düzenlemesinin de yapılacağı açıklandı.

31 Mart Yerel Seçimleri’nin hemen sonrasında göreve başladıkları ilk günlerden bu zamana dek seçim vaatlerini gerçekleştirebilmek amacıyla projelerin hazırlıklarının devam ettirildiğine dikkat çekmiş olan Başkan Koştu, görev zamanlarının biten bir senelik zamanı içinde projelerle alakalı gece gündüz demeden çok yoğun bir şekilde mesai harcayıp, projelerini tamamladıklarını ifade etti. Bir senenin sonrasında ise projelerle alakalı ihale süreci ve sürecin sonrasında tamamlanan işlerle alakalı inşaat aşamalarının da teker teker başladığı açıklamasında bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.