Narlıdere için yeşil bir merkez

32

Narlıdere ilçesinin merkezinde yer alan yeşil alanla alakalı oranı çoğaltmak ve vatandaşlar için çok daha yeni sosyal yaşam alanları kazandırabilmek maksadıyla çalışmalar yürütmeye devam eden Narlıdere Belediyesi, Çamtepe Mahallesi içerisinde toplamda 9.000 metrekare büyüklüğüne sahip alan içerisinde sağlıklaştırmanın yanı sıra yayalaştırma projesi başlatmış durumda. Başkan görevinde bulunan Ali Engin ise Narlıdere ilçesiyle alakalı yeni bir sosyal yaşam alanı yarattıklarını ifade etti.

Hazırlanmış olan özel projenin dahilinde; Demokrasi Meydanı ile birlikte Pazaryeri ve Barış Sokak üçgeni üzerinde tam tamına 5.600 metrekare büyüklüğünde bir yeşil alan yaratılmış olacak. Aydınlatma sistemlerinin yanı sıra heykeller ile birlikte kent mobilyaları sayesinde çok daha modern bir ilçe merkezi oluşturulmuş olacak. bölge üzerinde yer alan taşıt trafiği ise en az seviyeye indirilip yaya ulaşımı özendirilmeye başlanacak. Uludağ Sokak ile birlikte Uyanış Sokak ve Yunus Emre Sokakları üzerinde süren ve bölgede yaşamını sürdüren vatandaşların yüzünü güldürmeyi başaran proje sonbahar mevsiminde tamamlanmış olacak. İlçe merkezi içerisinde oluşturulmuş olan yeşil aks, yapım çalışmaları halen devam eden dört kilometre uzunluğuna sahip Bisiklet ile Yaya Yolu Projesi’ne de entegre edilmiş olacak.

Narlıdere Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Ali Engin yaptığı açıklamada Narlıdere ilçesinin tam kalbinde çok daha yeni bir sosyal yaşam alanı yaratabilmek amacıyla kolları sıvayarak, çalışmalara başladıkları açıklamasını yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.