İstanbul’da patlama

17

Bahçelievler ilçesinde bir tane binanın bodrum kat kısmında yer alan ve tekstil atölyesi şeklinde kullanıma devam edilen iş yerinde bir patlama gerçekleşti. Söz konusu olay esnasında yabancı uyruğa sahip bir kişi yaşamını yitirirken 10 kişi hafif bir biçimde yaralanmış oldu.

İstanbul ilinde yer alan Bahçelievler ilçesinde, 6 kattan oluşan bir binanın giriş kat kısmında yer alan iş yerinde halen tespit edilemeyen bir sebepten dolayı patlama gerçekleşti. Büyük bir paniğe sebep olan söz konusu bu patlamada 3 tane bina sakininin yaralandığı açıklandı. İtfaiye ekipleri ile İGDAŞ ekiplerinin incelemeleri ise devam ediyor.

Saatler 04:55’i gösterirken Bahçelievler ilçesinde yer alan Cumhuriyet Mahallesi üzerindeki Mimar Sinan Caddesi içerisinde yer alan bir tane tekstil atölyesinde, ilk tespitlere bakıldığında gaz sıkışması sebebiyle bir patlama gerçekleşti. Olayın yaşandığı yere itfaiye ekiplerinin yanı sıra 112 sağlık ekibi ile birlikte polis ekipleri sevk edilmiş oldu. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sayesinde meydana gelmiş olan yangın söndürüldü.

Binanın üst katları üzerinden panik halinde dışarı çıkma esnasında hafif bir şekilde yaralanmış bulunan 10 kişi, sağlık ekipleri tarafından çevrede yer alan hastanelere sevk edilmiş durumdayken, yabancı uyruğa sahip 1 kişi de yaşamını yitirdi. Bina üzerinde yangından sonra soğutma çalışmaları bitirildi ve tedbir maksatlı bir şekilde tahliye çalışması da yapılıp bina tamamen boşaltılmış oldu. Olayla alalı incelemeyle beraber soruşturma da sürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.