Sokağa çıkma kısıtlamasında plajlara gidilebilecek

21

İçişleri Bakanlığı, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’ndan dolayı tam tamına 81 tane ilde hafta sonunda uygulamaya girecek olan sokağa çıkma kısıtlamalarına yönelik genelgeyi il valiliklerine yollamış durumda. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’ndan dolayı tam tamına 81 il içerisinde hafta sonu; cumartesi gününde saatler 09:30 ila 15:00’in arasında, pazar gününde ise saatler 09:30 ila 18:30 arasında ”Sokağa Çıkma Kısıtlaması” uygulanmış olacak. Yerli turistlerle yabancı turistler ise halk plajlarından faydalanabiliyor olacak, müze ve ören yerlerinin yanı sıra anıtlar ile birlikte ibadethaneler ve türbeler ziyaret edilebiliyor olacak.

Diğer taraftan YKS’ye giriş yapacak adayların sınav binasına ulaşım sağlamalarının toplu taşımayla gerçekleşmesi halinde kendilerinin yanında bir tane yakını, özel arabalarla gelinmesi durumunda da araç şoförü ile beraber bir yakını sokağa çıkma kısıtlamasına tabi bulunmayacak.

YKS sebebi ile 81 il içerisinde hafta sonunda; cumartesi gününde saatler 09:30 ila 15:00 arasında, pazar gününde ise saatler 09:30 ila 18:30 arasında ”Sokağa Çıkma Kısıtlaması” uygulanmış olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.