Vapur bilet ücreti 31 Ağustos’a kadar beş kuruş

30

UKOME tarafından alınan kararla İstanbul ili içerisinde faaliyet gösteren şehir hatları vapurları 31 Ağustos 2020 tarihine kadar 10:00 ila 16:00 saatlerinin arasında sadece 5 kuruş tutarında olacak. Adalar’a gerçekleştirilen seferler ise söz konusu bu uygulamadan muaf tutulmuş olacak.

İstanbul Kongre Merkezi içerisinde toplanmış bulunan UKOME, İstanbul ilinde yaşayanları çok sevindirecek bir karara imzasını atmış durumda. Alınmış olan bir kararla şehir hatlarında faaliyet gösteren vapurlar 10:00 ila 16:00 saatlerinin arasında sadece 5 kuruş tutarındaki bir ücretle hizmet veriyor olacak. Söz konusu bu uygulama 31 Ağustos tarihine kadar geçerli bir durumda bulunacak.

Bu uygulama ile beraber sabah saatlerinde meydana gelen yoğunluğu azaltabilmek ve deniz yolu ulaşımının özendirilmesi amaç edinmiş durumda. Adalar’a gerçekleştirilen seferler ise söz konus ubu uygulamadan muaf tutulmuş olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Ekrem İmamoğlu, bahsi geçen bu konuyla alakalı olarak sosyal medya hesabının üstünden açıklamada bulunup daha fazla vapur ile birlikte daha fazla deniz ulaşımına vurgu yaptı. şehir hatları vapurlarıyla ilgili ücretleri denizdeki ulaşımı yaygınlaştırmanın yanı sıra esnek çalışma saatlerini teşvik edebilmek maksadıyla 31 Ağustos 2020 tarihine kadarki zaman aralığında 5 kuruş tutarına düşürmüş olduklarını ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.