Aşıya gerek kalmayabilir açıklaması

29

İtalyan Bulaşıcı Hastalıklar Profesörü görevinde bulunan Matteo Bassetti, yeni tipte yer alan koronavirüsün geçirmiş olduğu mutasyonlardan dolayı eskiden olduğu kadar ölümcül halde bulunmadığını ifade ederek, Kovid-19’un bir aşı bulunmaya gerek kalmadan kendiliğinden ortadan kaybolabilecek olduğunu belirtti.

Çin’de yer alan Vuhan kenti içerisinde ortaya çıkmaya başlayan ve kısa zaman içinde bütün dünyayı etkisinin altına almış bulunan yeni tip koronavirüsle alakalı salgından (Kovid-19) dolayı dünyanın tamamında tam tamına 471.306 kişi yaşamını yitirdi, 9 milyon taneden fazla insan ölümcül salgına yakalanmış oldu. Koronavirüse karşı pek çok ülke içerisinde aşının yanı sıra ilaç geliştirme çalışmaları sürerken, İtalyan Profesörlerden biri olan Matteo Bassetti, çok ilginç bir öngörüde bulunmuş durumda. Massetti, yeni tip olarak karşımıza çıkan koronavirüsün geçirmiş olduğu mutasyonlardan dolayı eskiden olduğu kadar ölümcül bir halde bulunmadığını ifade ederek, Kovid-19’un bir aşı bulunmaya gerek kalmadan kendiliğinden ortadan kaybolabilecek olduğunu belirtti.

Profesörlerden biri olan Matteo Bassetti, virüsün ciddiyetinin değişmekte olduğuna inanmaya başladığını ve eskiden olduğu kadar ölümcül bir durumda bulunmadığını iddia etti. Basetti, virüs zayıflamayı sürdürürse Kovid-19’un bir aşı bulunmasına hiç bir şekilde gerek kalmadan ortadan kaybolabilecek olduğu konusunda açıklamada bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.