Meteoroloji’den uyarı geldi

24

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ili de dahil olmak üzere 25 tane ili kuvvetli yağış anlamı taşıyan sarı kodla uyarmış oldu. Yapılmış olan özel uyarı içerisinde Salı günü sabah saatleri itibariyle metrekareye 50 kilogramlık bir yağış düşebilecek olduğu ifade edilmiş durumda.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yapmış olduğu açıklamada; İstanbul iliyle beraber Ankara ili, Bursa ili ve İzmir ili de dahil 25 tane ili ”sarı” kategoriyle uyarmış oldu. Yapılmış olan yazılı uyarı içerisinde; ”23.06.2020 Salı gününde sabah erken saatler itibariyle Kuzey Ege’nin yanı sıra Marmara Bölgesinde, öğle saatleri itibariyle de Batı Karadeniz Bölgesinin yanı sıra Çankırı ile birlikte Eskişehir ilinin çevreleri ve ayrıca Ankara ilinin kuzey ve batı ilçeleri içerisinde yerel bir şekilde kuvvetli (21 ila 50 kilogram/m²) sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış beklentisi var.” ifadelerine yer verildi. Meteoroloji ”sarı uyarı”yla duyurmuş olduğu söz konus ubu yağışların 09:00 ila 20:00 saatlerinin arasında beklenmekte olduğunu da ifade etti..

Diğer taraftan, AKOM da gelecek iki günlük zaman diliminde İstanbul ilinin tamamında yağışlı havanın etkili olacağı tahminini paylaşıp, söz konusu bu yağışların yarın saatler 10:00’u gösterirken ilin tamamında kısa zamanlı ve kuvvetli bir biçimde etkili bulunacağı uyarısını yapmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.