Bugünkü görüntü çok endişelendirdi

22

Bugün ülkemizde tam tamına 1.600.000 tane öğrenci LGS sınavına girme amacıyla evlerinden dışarı çıktı. Toplu taşıma araçlarını kullanmış olan öğrencilere bir tane yakını, özel arabayla sınav yerine gitmekte bulunan öğrencilere de iki tane yakını refakat etmiş oldu. Böyle olması da özellikle okulların önünde çok yoğun kalabalıklar meydana gelmesine sebep oldu ve salgının tekrardan tırmanabilecek olduğu konusunda bir panik yaratmış oldu.

LGS sınavıyla ilgili ilk oturum ise saatler 09:30’u gösterirken başlayarak 10:45’i gösterirken sona ermiş oldu. Sınava giriş sırasında veliler ile birlikte öğrencilerin oluşturmuş olduğu yoğunluk, sosyal mesafeyle alakalı kuralların da hiçe sayılmasına neden oldu. Böyle olması da, salgının bulaşma konusundaki riskini arttırabilecek olduğu konusundaki ihtimali de çok büyük bir paniğe neden oldu. Diğer taraftan okul önleri hariç olmak üzere, toplu taşıma araçlarının yanı sıra duraklarda meydana gelen yoğunlukta dikkatleri çekmeye başladı.

Ülkemizde geçmiş olduğumuz gün tam tamına 41.316 tane test gerçekleştirildi ve 1.214 tane de yeni vaka tespit edilmiş oldu. 23 tane hasta da yaşamını yitirdi. Son ortaya çıkan verilerin sonrasında ülkemizde koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirmiş olanların sayısı 4.905 kişiye, toplamda gerçekleşen vaka sayısı da 185.245’e kadar yükselmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.