Manisa ilinde ikinci hastane faaliyete girmiş bir vaziyette

24

Tekrardan normalleşmeye başlanan sürecin ardından koronavirüs salgını esnasında artışın başlamasının sonrasında pandemi hastanesi olarak kullanılan Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi içerisinde yaşanmış olan doluluktan dolayı Covid-19 testleri pozitif çıkmış bulunan fakat ağır bir şekilde semptomlar göstermemekte bulunan hastaların Manisa Şehir Hastanesine sevk edilip tedavilerine devam edilmeye başlandığı bilgisine ulaşıldı. Ülkemizde 1 Haziran tarihinden itibaren başlanmış olan normalleşmenin hemen sonrasında son günler içerisinde artış göstermeye başlanan koronavirüs vakaları Manisa ilinde de kendini göstermeye başlamış durumda. Salgın süresince Manisa merkezde yer alan tek pandemi hastanesi olarak öne çıkan Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi içerisinde yaşanmış olan yoğunluktan sonra Covid-19 testi pozitif çıkmış bulunan fakat semptomları ağır bir durumda bulunmayan hastalarını, Manisa Şehir Hastanesine sevkini gerçekleştirmeye başlamış durumda.

Manisa Şehir Hastanesi salgınla alakalı süreçte yalnızca kendi hastanesi içerisinde testi pozitif çıkmış bulunan hastaları tek bir servis içinde tedavi etme esnasında yaşanmaya başlanan artıştan sonra dışarıdan da hasta kabulüne başlamış bir durumda.

Manisa ili maskenin yanı sıra sosyal mesafe kuralına uymamış olduklarından dolayı en çok fazla uygulanmakta olan 4. il konumunda bulunmaktayken, yetkili isimler her bir fırsatta maskenin yanı sıra sosyal mesafe ve de hijyen kurallarına uyulması konusunda çağrıda bulunmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.