Arnavutköy’de gündüz saatlerinde adeta gece yaşandı

62

AKOM tarafından şiddetli bir şekilde yağış hususunda uyarı üstüne uyarı yapılmış durumdayken İstanbul ilinde yer alan Arnavutköy ilçesini kaplamış olan bulutlar adeta günüz saatlerini geceye çevirmiş oldu.

Arnavutköy ilçesi içerisinde çok şiddetli bir şekilde yağış etkisini göstermeden hemen öncesinde ilçeyle beraber etrafının üstünü kaplamış bulunan kara bulutlar kameralara da yansımış durumda. Gündüz saatlerini adeta bir geceye çevirmiş olan bulutlar görüntülenmiş durumda.

AKOM tarafından yapılmış olan açıklamaya bakılırsa, bugün sabah erken saatlerde yerel bir şekilde görülmeye başlanan yağışların gelecek üç saatlik zamna süresince ilin tamamında aralıklı bir şekilde gök gürültülü sağanak biçiminde etkili hale gelmesi, akşam saatleri itibariyle de etkisini yitirmesi beklentisi vardı. Öte yandan yapılmış olan açıklamalarda da, kısa zamanlı ve kuvvetli bir şekilde yağmış olan yağmurdan dolayı gerçekleşebilecek tüm olumsuzluklardan dolayı vatandaşa tedbirli olunması şeklinde uyarıda bulunmuş oldu.

Ayrıca söz konusu bu yağışların kenti terk etmeyecek olduğunu belirtmiş olan açıklam içerisinde ”Salı günü ila Çarşamba gününe kısa zamanlı bir şekilde ve yerel bir şekilde görülmesi beklenmekte bulunan yağışların Perşembe gününden itibaren ilin tamamında etkili bir hale geleceği, gelecek hafta sonunda ise aralıklı bir şekilde sağanak ve de gök gürültülü sağanak yağmur biçiminde yeniden etkili olmayı sürdüreceği tahmin edilmekte” şeklindeki ifadeler kullanılmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.