Amerika’da polis memurları yeniden bir siyahi öldürdü

29

Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan Minneapolis kenti içerisinde 25 Mayıs tarihinde siyahi vatandaşlardan George Floyd’un polis memuru aracılığıyla gözaltına alınmış olduğu esnada öldürülmesinin hemen sonrasında başlamış bulunan protestolar sürerken, Cuma gününde de buna benzer bir olay daha yaşanmış oldu. Amerika Birleşik Devletleri’nin Georgia isimli eyaletinin Atlanta kenti içerisinde 27 yaşında bulunan siyahi Rayshard Brooks, polis memurları tarafından öldürüldü. Atlanta Polis Departmanı, polis kamerası aracılığıyla kaydedilmiş olan olay anına ait görüntüleri yayınlamış durumda.

Vücut kamerası ile kayıt altına alınan görüntüler içerisinde, almış olduğu ihbar sonrasında bir fast-food restoranına ait otoparka gitmiş bulunan polisin Brooks’u arabasının camına vurup uyandırmış olduğu da görülmekte. Daha sonrasında, Brooks arabasından inmekte ve polislerle konuşmaya başlamakta. Gerçekleştirilen alkol testinin hemen sonrasında ise polis memurları, siyahi bir durumdaki genci gözaltına almayı istiyor.

Polise direnmiş olan Brooks, polisin kendini vermiş olduğu şok tabancasını alıyor ve hızlıca kaçmaya çalışıyor. O esnada ise polis ile birlikte siyahi genç boğuştukları esnada polis kamerası da yere düşmüş oluyor. Daha sonrasında ise silah sesleri duyulmaya başlıyor ve Brooks, polis memurunun ateş etmesi sonrasında yere yığılmış oluyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.