Bilecik ilinde yeniden vaka görüldü

18

Bilecik iliyle birlikte ilçeleri içerisinde 10 Mayıs tarihinden bu zamana kadar koronavirüs (Kovid-19) vakaları görülmemekteydi. Fakat kent içerisinde geçmiş olduğumuz 2 günlük zaman diliminde üç tanesi kent merkezi bir tanesi de Bozüyük ilçesi içerisinde olmak üzre dört tane yeni vaka tespit edildiği açıklandı.

Hastalar yüksek ateşle alakalı şikayetten dolayı gitmiş oldukları hastaneler içerisinde gözlem altına alınmış durumda. Yetkili isimler, vatandaşların alınmış olan yeniden normalleşme rehavetine kapılmış olduklarını ifade ederek sosyal mesafenin yanı sıra maske hususunda hassasiyet gösterilmesi şeklinde çok özel uyarılarda bulunmaya devam ediyor.

Diğer taraftan Bilecik Belediyesi, vatandaşların çok yoğun bir durumda bulunduğu alanların yanında pek çok farklı mekan içerisinde de dezenfekte çalışmalarını devam ettiriyor. Kurumlarla birlikte kuruluş binalarının yanı sıra ibadethaneler ile beraber okullar, site ve de yerleşkeler benzerindeki çok yoğun alanlar ilk sırada yer almak üzere 1.000 taneden fazla nokta üzerinde pek çok defa dezenfekte çalışması yapmış bulunan ekipler, şehir merkezi içerisinde yer alan banka ATM noktalarının yanı sıra dinlenme ile birlikte eğlence alanları benzerindeki halkın yoğun bir biçimde kullanmaya devam ettiği alanları da dezenfekte etmekte. Ekipler söz konusu bu çalışmalarının dahilinde ayrıca ilaçlama araçlarıyla beraber park ve bahçelerin yanı sıra otogar ile birlikte benzerinde yer alan büyük alanlar içerisinde de ilaçlama ve dezenfekte çalışmasını devam ettiriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.