Kayseri valisinden halka uyarı

12

Kayseri ilinin Valisi görevinde bulunan Şehmus Günaydın, Kayseri ili içerisinde geçmiş olduğumuz bir haftalık koronavirüs vakalarının çoğalmasının ziyaretlerden dolayı gerçekleşmeye başladığı konusunda bir duyuru yaparak; ”Ziyaretlerinizi biraz daha erteleyin” şeklinde bir uyarıda bulundu.

Ülkemizde yer alan koronavirüs salgını döneminde normalleşmeyle alakalı sürecin dahilinde 1 Haziran tarihi itibariyle şehirler arasında gerçekleşmekte olan seyahat yasağı resmi bir şekilde kalkmış oldu. Böyle olmasını da fırsat bilmiş olan vatandaşlar, seyahatlerini çok hızlı bir şekilde arttırmış durumdayken şehirlerden de vaka sayılarının çoğalmaya başladığı yönünde haberler gelmeye devam ediyor. O söz konusu illerden bir tanesi de Kayseri ili olarak öne çıktı.

Kayseri ilinin Valisi görevinde bulunan Şehmus Günaydın, Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama içerisinde kent içerisinde yaşamını sürdürenlere çok önemli uyarılarda bulundu. Koronavirüs pandemisiyle alakalı devam eden mücadelede dost ile birlikte akraba ziyaretlerine ara vermenin çok daha önemli olduğuna değinen vali görevindeki Şehmus Günaydın. kayseri ili içerisinde geçmiş oluğumuz bir haftalık süreceki vakaların çok önemi kısmının aile ve dost ziyaretlerinden kaynaklandığını ve sağlık açısından bu ziyaretlerin bir müddet daha ertelenmesinin gerekli olduğu konusundaki uyarıda bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.