Bozcaada halkı tedirginlik içinde

19

Almış olduğu çok sıkı önlemlerle birlikte hiç bir şekilde koronavirüs vakası görülmemiş olan Bozcaada’da normalleşme süreciyle beraber turist sayılarının artış göstermesinden dolayı adanın yerli halkı tedirgin olmaya başladı. Kaymakamlık da Bozcaada’ya giriş gerçekleştiren herkesin sağlık kontrolünden geçirilmiş olduğunu ve konakladıkları yerlerin de kayıt altına alınmakta olduğu konusunda açıklamada bulundu.

Çanakkale ilinin Kuzey Ege Denizi’nde yer alan turizm cennetlerinden biri olarak öne çıkan Bozcaada içerisinde, koronavirüsle mücadele konusunda normalleşme adımlarının atılma kararı alınmasının sonrasında ziyaretçi sayısında meydana gelen büyük artış, adada yaşamını sürdüren halkı tedirgin etmeye başladı. Yaşanmış olan tedirginlikten dolayı, yetkili isimler adaya gelmiş olan vatandaşların konaklayacağı adresleri de kayıt altına almaya başladı. Yeme içmeyle alakalı tesislerin pandemiyle alakalı olarak uyacak oldukları kurallar hususunda gerçekleştirilen denetimlerde de, kapanış saatinin yanı sıra sosyal mesafeye riayet etmediğinden dolayı bir tane işletmeye ve üç kişi için toplam olarak 4.289 Türk Lirası tutarına ceza kesilmiş oldu.

Ülkemizde koronavirüsle mücadelede konusundaki normalleşme adımları dahilinde seyahat kısıtlaması resmi bir şekilde kaldırıldı. Normalleşmeyle alakalı adımların sonrasında, konaklama tesislerinin 15 Haziran tarihine kadar kapalı kalacak olduğu Bozcaada’ya giriş gerçekleştiren ziyaretçi sayılarında, son dönemde çok büyük bir artış yaşanmış oldu. Böyle olması da ada halkını tedirgin etmiş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.