İntihar değil cinayetmiş

13

Mersin ili içerisinde evinde tabancayla canına kıydığı zannedilen genç kızın ellerinde herhangi bir barut izi bulunamamasından dolayı yedi tane yakını gözaltına alınmış oldu. Elde edilmiş olan bilgiye bakılırsa, geçmiş olduğumuz sene 7 Kasım tarihi içerisinde Yenişehir ilçesinde yer alan Bahçelievler Mahallesi’ndeki apartmana bulunan evin banyo kısmında silahla canına kıydığı iddia edilen 17 yaşında olduğu öğrenilen İrem B’nin, beş aylık hamile olması ve yapılan analizler esnasında elinde barut izi bulunamamasından dolayı İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği tarafından bir çalışma başlatılmış oldu.

Kızlarının yaşamını yitirmesinin sonrasında ailesinin Şanlıurfa iline taşınmış olduğu bilgisine ulaşmış olan ekipler, yakınlarını takip altına aldı. Kente kadar gitmiş olan ekipler, Haliliye ilçesinde yer alan Örencik Mahallesi içerisinde üç ay boyunca yapmış oldukları çalışmalar esnasında genç kızın aile yakınlarının yanı sıra farklı vatandaşlarla da görüşmeler yaptı.

İrem B’nin nişanlısından ayrıldıktan sonra geçtiğimiz sene ekim ayında ailesi ile beraber Mersin’e taşınmış olduklarını belirleyen ekipler, güvenlik kamerası kayıtları üzerinden genç kızın ölümünün hemen sonrasında yakınlarının memleketlerine geri dönmüş olduklarını tespit etti. Araştırmayı derinleştirmiş olan ekipler, aile yakınlarının çelişkili bir şekilde ifade vermelerinden dolayı baba K. B. (48)’nin yanı sıra anne S. B. (54) ile birlikte abileri olan V.B. (22) ve M.A.B. (20)’nin yanında amcaları M .B. (53) ile birlikte İ. B. (44) ve ayrıca M. V. B’yi (33) gözaltına almış oldu.

M.A.B’nin, ailesinin istemesinden dolayı kardeşini öldürmüş olduğu itirafında bulunduğunu ve polislere kendisini silahla vurduğunu ifade ettiklerini anlattığı bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.