Ahmet Davutoğlu o teklifi kabul etmedi

62

Gelecek Partisinin Genel Başkanı görevinde bulunan Ahmet Davutoğlu açıklamasında; ”Seçime giriş yapabilmeleri amacıyla Gelecek Partisi’ne milletvekili transferi yapabiliriz” ifadelerine yer veren Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı görevinde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu’na üstü kapalı olarak cevap vermiş oldu. Davutoğlu sonrasında ise; ”Her bir seçim için kendi irademiz ile kendi gücümüzle katılmak için kararlıyız” ifadelerine yer verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı görevinde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde Gelecek Partisi’yle Demokrasi ile Atılım (DEVA) Partisi’ne seçimlere katılabilmeleri amacıyla milletvekili verilebilecek olduğunu ifade etmişti. Kılıçdaroğlu’nun bu sarf etmiş olduğu sözleri için üstü kapalı bir biçimde cevap veren Davutoğlu sonrasında ise; ”Bu yaz döneminde tüm illerimiz ile örgütlenmemizi tamamlayıp hangi tarih içerisinde yapılırsa yapılsın her seçim için kendi irademizin yanı sıra kendi gücümüzle katılmaya kararlı durumdayız” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Gelecek Partisi tarafından yapılmış olan yazılı açıklamaya bakılırsa Davutoğlu, gündeme yönelik olarak özel değerlendirmelerde bulunmuş oldu. Utançla anımsanmakta olan 27 Mayıs tarihindeki darbenin 60’ıncı senesi olduğunu hatırlatan Davutoğlu, 27 Mayıs tarihinin üç demokrasi şehidini idam sehpasına götürmüş olduğunu, milli egemenlik anlayışının yanı sıra demokrasi ile birlikte kültüre ve de hukuk sistemine çok ağır bir darbe vurmuş bulunan cuntacılığın millete yaşatılmış olduğu kara bir gün olduğunu ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.