AVM önündeki kuyruğa yağmur da engel olamadı covid-19’da

33

Ramazan Bayramı esnasında uygulanmış olan dört gün süren sokağa çıkma yasağının hemen sonrasında İstanbul ili içerisinde yağmura hiç bir şekilde aldırış etmemekte olan vatandaşlar, koronavirüs ile alakalı tehlikeye karşın bir Alışveriş merkezinin önünde çok uzun kuyruklar oluşturmuş oldu.

İstanbul ilinde yer alan Esenyurt ilçesinde vatandaşlar, Ramazan Bayramı’nda uygulamaya koyulan dört gün devam eden sokağa çıkma yasağının hemen sonrasında Marmarapark Alışveriş Merkezi’nin önünde şiddetli bir şekilde yağan yağmurun yanı sıra koronavirüs konusundaki tehlikeye karşın çok uzun kuyruklar oluşturmuş durumda.

Koronavirüs ile alakalı salgına karşı uygulamaya koyulan önlemlerin dahilinde 21 Mart tarihinden bu zamana kadar kapalı bulunan Alışveriş merkezleri de 11 Mayıs tarihinde kapılarını tekrardan açmıştı. Alışveriş merkezlerinin çalışma saatlerinin yanı sıra giriş ve çıkış kuralları tekrardan düzenlenmiş durumda. Esenyurt ilçesinde yer alan bir tane alışveriş merkezine alışveriş yapma amacıyla gelmiş bulunan vatandaşlar, Alışveriş Merkezininin giriş kısmında metrelerce kuyruk oluşturmaya başladı. Vatandaşların burda beklerken bazı zamanlarda ise sosyal mesafe kuralını da uygulamadığı görüldü. Diğer taraftan vatandaşların yağmakta olan sağanak yağmur ile birlikte koronavirüs tehlikesine de hiç bir şekilde aldırış etmedikleri görülmüş durumda. Vatandaşların oluşturmuş olduğu manzara ise gören herkesin tepkisini çekmiş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.