Rus turistler ülkemizde tatil yapmak istiyor

50

Dışişleri Bakanı görevinde bulunan Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya ilçesi içerisinde yayın gerçekleştiren Alanya Dim TV’de katılmış olduğu bir program esnasında Almanya’nın yanı sıra Rusya ile birlikte Fransa ve de İngiltere’yle gerçekleştirmiş olduğu görüşmelerin hemen sonrasında turizmcileri çok fazla sevindirebilecek özel açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu’nun yapmış olduğu açıklamalar ise şöyle;

”Almanya’yla mevcut durumdaki ilişkilerimiz eski zamana göre fazlasıyla iyi. Sağlıklı bir biçimde götürüyoruz, bu açıdan vermiş olduğumuz mesajlar, Almanya’da da yer bulmuş oldu. Almanya ile birlikte Fransa ve de İngiltere’yle turizm hususunda 4’lü toplantı gerçekleştirdik. Rusya’nın Dışişleri Bakanı görevinde bulunan Sergey Lavrov’yle 2 defa görüşme yaptık. Rus asıllı turistlerin de ülkemize gelme konusunda isteğinin olduğunu bilmekteyiz.

Turizm yalnızca Antalya ili veyahut Alanya ilçesi için değil Türkiye açısından çok önemli. Bizim de mevcut durumdaki önceliklerimizden biridir. Kendim bir Dışişleri Bakanıyım ancak Kültür ile Turizm Bakanımızın 4 adet yardımcısı olduğu halde ben de onlara yardımcı olmaya gayret ediyorum. Bu yılı en az hasarla geçmiş olacağız. Ondan sonrasında ise hedeflerimize emin adımlarla ilerlemiş olacağız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.