İtalya amansız virüsle mücadeleyi sürdürüyor

14

Sivil Savunma Kurumu, ülke içerisinde iki aydan beri devam eden Kovid-19 salgınına yönelik olarak en son bilgileri, yapılmış olan yazılı açıklama ile birlikte duyurmuş oldu.

Açıklama içerisinde, ülkenin içinde yer alan aktif koronavirüs vakaların sayısında hafta başında başlamış olan gerilemenin bugün de devam ettiği ve 680 tanelik bir düşüşle 105.847’ye gerilemiş olduğu ifade edildi. Ülke içerisinde bugüne dek Kovid-19 bulaşmış olanların toplam sayısı da 195.351’e kadar çıktı. Sivil Savunma verileri içerisinde, iyileşmiş olanların sayısının bugün 2.622 kişilik bir artışla 63.120’ye kadar çıkmış olduğu ifade edildi.

Açıklama içerisinde, geçmiş olduğumuz 24 saatlik zaman diliminde Kovid-19’dan yaşamını yitirmiş olanların sayısının 415 kişi daha çoğalarak 26.384’e kadar yükselmiş olduğu ifade edildi. Yoğun bakım içerisinde tedavi görmekte olanların sayısındaki düşüş ise bugün de devam etti. Geçmiş olduğumuz gün 2.173 olarak açıklanan sayının bugün ise 2.102’ye gerilemiş olduğu ifade edildi. Sivil Savunmanın mevcut durumdaki verilerine bakılırsa, ülkenin tamamında bugüne dek, 1.707.743 tane test yapılmış oldu. Öte taraftan, ülke içerisinde Kovid-19’la mücadele konusunda ön cephede yer almış olan ancak hastalığı kapıp yaşamını yitirmiş olan doktor sayısı da 150’ye kadar çıkmış oldu. Acil Tedarik Komiseri görevinde bulunan Domenico Arcuri ise virüsün zayıflamış olduğunu fakat halen tam bir şekilde yenilmemiş olduğuna da dikkati çekip yakın bir zaman içerisinde günlük 25 milyon maske üretebilme kapasitesine erişebilecek olduklarını ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.