Katil 18 sene sonra korona temizliğiyle ortaya çıktı

31

Kocaeli ili içerisinde apartmanda yaşayanlar, koronavirüsten dolayı bir temizlik yapmaya başladı. Bu esnada çöpe atmış oldukları bir tane çuval içerisinde, belediye personelleri tarafından cansız beden bulunmuş oldu. Araştırma gerçekleştiren polis, çuvalda yer alan cesedin 18 sene önce kardeşi tarafından bıçaklanıp öldürülmüş bir şahsa ait olduğunu tespit etmiş bulundu.

İki tane kardeşin gözaltına alınmış olduğu söz konusu bu olayda katil zanlısı olan şahıs, abisini öldürdükten hemen sonrasında çuvalla eve saklamış olduğu konusunda bir itirafta bulundu.

Kocaeli ilinde yer alan İzmit ilçesindeki Karadenizliler Mahallesi içerisinde İzmit Belediyesi’nde yer alan çöp döküm alanında geri dönüşüm malzemelerini ayrıştırmakta olan personeller, battaniyeye sarılmış halde tamamen çürümüş bir insan cesedi gördüler. İşçiler durumla ilgili olarak hemen polis ekiplerine ihbarda bulundu. İhbarda bulunulmasının sonrasında olayın gerçekleştiği yere çok sayıda polis ekibi sevk yönlendirildi. Olayın yaşandığı yere intikal eden ekipler güvenlik önlemi alıp incelemeler gerçekleştirdi. Olayın hemen sonrasında inceleme başlatmış olan Kocaeli Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, belediye temizlik personellerinin ifadelerini alıp cesedin yer aldığı çuvalın Serdar Mahallesi içerisinde bir tane bina önünden alınmış olduğunu tespit etti.

Cesedin alınmış olduğu bina içerisinde araştırma gerçekleştiren polis memurları, binada yaşayanların koronavirüsten dolayı evde kalmış oldukları esnada binada genel temizlik başlatmış olduklarını, bu esnada kullanılmayan atıl halde bulunan daire içerisindeki çuvalı çöp zannedip attıklarını tespit etti. Daire içerisinde yaşamını sürdürenleri sorgulamış olan ekipler, cesedin kimliğinin Ercüment Çetin’e (49) ait durumda bulunduğunu ve ailesinin ise Sakarya’da ikamet ettiği bilgisine ulaşmış oldu. İncelemeyi derinleştirmiş olan ekipler, Çetin ailesinin 2002 senesi içerisinde Ercüment Çetin ile ilgili olarak kayıp ilanında bulunmuş olduklarını ve ifadeleri içerisinde Almanya’ya gitmiş bulunabileceğini ifade ettiklerini tespit etti. İncelemeyi daha derinleştirmiş olan ekipler, cinayet şüphelisi şeklinde Çetin’in iki kardeşi R. Çetin (39) ile birlikte E. Çetin’i gözaltına almış bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.