İstanbul ilinde ne kadar maske dağıtımı yapıldı?

22

30 tane büyükşehir ile birlikte Zonguldak ili içerisinde bu gece yarısında başlayacak sokağa çıkma yasağından hemen önce kameraların karşısına geçmiş bulunan İstanbul Valisi görevindeki Ali Yerlikaya, kent içindeki hazırlıklarla alakalı önemli bilgiler verdi. Maske dağıtımı konusunda bugüne kadar ulaşılmış olan sayıyı da açık bir şekilde paylaştı.

Bugüne dek PTT şubelerimiz 500.000 tane maskeyi evlere kadar teslim etmiş oldu. Eczanelerimiz içerisinden de tam tamına 7,5 milyon tane maske vatandaşlarımız aracılığıyla teslim alınmış oldu. Cumhurbaşkanlığımızın dağıtımına başlamış olduğu kolonya ile birlikte maske paketlerini 65 yaş ve üstünde yer alan büyüklerimize ulaştırmayı sürdürüyoruz. Bugüne dek tam tamına 926.000 tane paketi teslim etmiş olduk.

Sağlık personellerimizin konaklaması amacıyla, 5.720 tane odayı onların hizmetine sunmuş olduk. Sağlık personellerine ulaşım hususunda da destek vermekteyiz. Vefa destek grupları ise tam tamına 326.000 tane vatandaşa yardım etmiş oldu. 123.000 tane vatandaşımıza evi içerisinde maaşlarını teslim etmiş olduk.

Ardımızda bırakmış olduğumuz hafta olduğu gibi bu hafta içerisinde sokağa çıkma yasağı gelecek. Bugün içerisinde marketler saatler 21:00’i gösterene kadar açık. Alışverişi kesinlikle son anlara bırakmayın. Hafta sonunda tüm fırınlar da açık bir durumda bulunacak. Öte yandan gazeteler de evlere dağıtılıyor olacak. Maske kullanımıyla ilgili denetimler polis ile birlikte ekipler tarafından sıkı sıkıya kontrol ediliyor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.