Temizlik sonu oldu

31

Bursa ili içerisinde koronavirüsten korunabilmek amacıyla yapmış olduğu temizliği abarttığı öğrenilen bir tane kadın canından olmuş durumda. Mukaddes Tunç adına sahip kadın çamaşır suyunun yanı sıra tuz ruhundan çıkmış olan klorin gazından zehirlenip yaşamını yitirdi.

Geçmiş olduğumuz akşam saatlerine doğru merkez Yıldırım ilçesi içerisindeki Değirmenönü Mahallesi’nde gerçekleşen söz konusu bu olayda, koronavirüsten dolayı 4. Açelya Sokak üstünde bulunduğu öğrenilen evinden çıkmayıp tamamen izole hayatı yaşamaya devam eden evli ve üç tane çocuk annesi Mukaddes Tunç, evi çok iyi bir şekilde dezenfekte etmek amacıyla devamlı olarak temizlik yapmaya devam etti.

Temizlik esnasında çok fazla bir seviyede çamaşır suyu kullandığı öğrenilen Tunç, tuz ruhunu da karıştırdıktan sonra ortaya çıkmış olan klorin gazını solumasından dolayı fenalaştı ve yere yığılmış oldu. Mukaddes Tunç’un yerde hareketsiz bir şekilde yatmakta olduğunun farkına varan ailesinin ihbarda bulunmasının sonrasında olayın gerçekleştiği yere sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık personellerinin ev içerisindeki ilk müdahalesinin sonrasında hızlı bir şekilde Kestel Devlet Hastanesi’ne götürülen Tunç burda gerçekleştirilen bütün müdahalelere karşın yaşamını yitirdi.

Tunç’un cansız durumda bulunan bedeni, kesin bir şekildeki ölüm sebebinin belirlenmesi amacıyla Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Otopsiden hemen öncesinde ilk olarak koronavirüs testinin yapılacak olduğu, testin pozitif çıkması durumunda da kadının direkt bir şekilde defnedilecek olduğu, negatif çıkması halinde de otopsinin yapılacak olduğu bilgisi paylaşılmış durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.