Bankaların önünde kuyruk oluşmuş durumda

29

İçişleri Bakanlığı tarafından alınan koronavirüs tedbirlerinin dahilinde paylaşılan genelgenin hemen sonrasında saatler 12:00’yi gösterirken açılmış olan bankaların şubeleri önünde insanlar çok uzun kuyruklar oluşturmaya başladı. Yetkili isimlerin uyarılarda bulunmasına karşın, yaşlı insanların a banka amacıyla dışarı çıkmaya başlaması çok fazla dikkat çekmiş oldu.

Çalışma zamanı beş saate kadar düşmüş olan bankaların önünde kadar gelip açılışı beklemeye başlayan vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturmuş durumda. Eskişehir ili içerisinde banka sırası beklemekte bulunan arasında yaşlı insanların bulunması ihtimaline rağmen bankanın yetkili isimleri 65 yaşın üstündeki vatandaşlara işlem yapılmayacak olduğu konusunda duyuruda bulundu.

Bankaların önünde beklemeye koyulmuş olan vatandaşlara bilgilendirmeler yapılan bankaların yetkili isimleri, tek bir defada vezneler üzerinde çalışan personellerin 2 katı kadar vatandaşların bankanın içine alınacak olduğunu ifade etti. İçişleri Bakanlığı, ikinci bir karar alınana kadar bankalar üzerinde gerçekleşecek işlemlerin bu şekilde süreceğini de açık bir şekilde ifade etti.

Yetkili isimlerin açıklamada bulunmasının hemen sonrasında banka kuyruğunda bekleyişi sürdüren vatandaşların arasında bir takım yaşlı vatandaşların da yer alması çok fazla dikkat çekmiş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.