Benzin’de büyük bir indirim

18

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ile alakalı toplantıdan petrol üretimiyle alakalı kısıtlamanın çıkmamasının hemen sonrasında haftanın ilk gününde rekor düşüş yaşayıp 31 dolar tutarına kadar gerilemeye başlayan petrol fiyatları iç piyasada satışı gerçekleştirilen akaryakıt ürünlerine de tarihi bir indirim şeklinde yansımakta. Benzin konusunda 4 günlük zaman diliminde yapılmış olan 1 lira 11 kuruş tutarındaki indirim sayesinde 2 senelik bir aranın sonrasında ilk kez benzin fiyatları 6 Türk Lirası tutarının altına gerileyip 5,53 seviyesine inmiş oldu.

Petrol fiyatları üzerinde meydana gelen rekor düşüşle beraber 11 Mart tarihi içerisinde 60 kuruş tutarında, motorin konusunda da 56 kuruş şeklinde gerçekleşmiş olan indirim oranlarının üstünden tam tamına üç gün geçmeden yeni bir tane büyük indirim daha gelmiş oldu. Geçmiş olduğumuz gün duyurusu gerçekleştirilen bugünden itibaren de pompa fiyatlarına yansımış olan ikinci indirim benzin fiyatlarına yapılmış durumdayken indirim seviyesi de 51 kuruş şeklinde gerçekleşmiş oldu. Son gelen indirim sayesinde benzine yapılmış olan indirim tutarı da 1 lira 11 kuruş tutarına ulaştı.

Hafta başlarken gerçekleşmiş olan indirimden hemen sonra İstanbul ili içerisinde benzinin litresinin fiyatı 6,04 seviyesine kadar gerilemiş durumdayken gece yarısından itibaren gerçekleşmiş olan indirimden hemen sonra bugün itibari ile benzinin litresinin fiyatı 5,53 seviyelerine kadar gerilemiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.