Trafik kazalarında 5 kişi yaşamını yitirdi

24

Adana iliyle birlikte Amasya ilinde gerçekleşen minibüs kazaları esnasında beş kişi yaşamını yitirirken, 21 kişi de yaralanmış oldu

Adana ilinde tarım işçilerini taşımakta bulunan minibüsün devrilmesi sonrasında ölenlerle yaralananların olduğu ifade edildi. Söz konusu bu kaza, Ceyhan ilçesinde yer alan Yumurtalık yolunun altıncı kilometrelik kısmında gerçekleşti. Elde edilmiş olan bilgiye bakılırsa, şoförü tespit edilemeyen 60 NP 987 plakasına sahip bir işçi servisi, kontrolden çıkıp şarampole devrilmiş oldu. Kazanın farkına varan vatandaşlar durumla ilgili olarak sağlık ile polis ekiplerine ihbarda bulundu. Olayın yaşandığı yere çok fazla sayıda sağlık ekibi yollandı.

Söz konusu bu kaza esnasında 3 kişi yaşamını yitirirken yaralanmış olan 14 kişi de olayın yaşandığı yere intikal eden ambulanslarla kent içerisindeki farklı hastanelere kaldırılmış oldu. Yaralı kişiler arasında yer alan dört kişinin de durumunun ağır olduğu bilgisine ulaşıldı. Kazayla alakalı olarak soruşturma başlatıldığı da açıklandı.

Amasya ilinde ise şoförünün kontrolünden çıkmış olan minibüsün, yağmur suyu kanalına düşmüş olduğu kaza esnasında iki kişi yaşamını yitirirken, yedi kişi de yaralanmış oldu. Söz konusu bu kaza, saatler 13:30’u gösterirken İlyasköy bölgesinde gerçekleşti. Tokat yönünden Amasya yönüne doğru seyir halinde olan İbrahim Balçık yönetiminde bulunan 52 FF 039 plakasına sahip minibüs, şoförünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonrasında yol kenarında yer alan su kanalına devrilmiş olu. Söz konusu bu kaza esnasında Ayşe D. olayın gerçekleştiği yerde, Necmettin D. ise kaldırılmış olduğu hastanede yaşamını yitirdi. Kaza esnasında yaralanmış olan yedi kişi de Amasya Üniversitesinin Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ile Araştırma Hastanesi’ne götürülerek burda tedavi altına alındı. Kaza ile alakalı soruşturma sürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.